Naszą misją Twój powrót do zdrowia

Ważne informacje dla Pacjentów skierowanych przez NFZ

 1. Pobyt w SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Kołobrzegu rozpoczyna się od godz. 14.00 pierwszego dnia, a kończy o godz. 12.00 ostatniego dnia pobytu.
 2. Wyżywienie w dniu przyjazdu rozpoczyna się obiadem, natomiast w ostatnim dniu pobytu Pacjentowi przysługuje śniadanie.
 3. Za niewykorzystane posiłki w dniu przyjazdu i wyjazdu nie przysługuje suchy prowiant.
 4. Pacjenci przyjeżdżający do Sanatorium powinni posiadać ze sobą IMIENNE SKIEROWANIE wydane przez właściwy Oddział Wojewódzki NFZ oraz dowód osobisty, zapas stale przyjmowanych leków na cały okres pobytu.
 5. SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu, nie prowadzi wcześniejszych rezerwacji miejsc w pokojach, oraz miejsc postojowych aut (pokoje przydzielane są w dniu przyjazdu Pacjenta)
 6.  Zakwaterowanie małżeństw w pokoju 2- osobowym jest mozliwe tylko w przypadku dostępnych pokoi w momencie przyjazdu Pacjentów.
  Sanatorium nie gwarantuje zakwaterowania małżeństw razem w pokojach 2 osobowych.
 7. Rejestracja Pacjentów odbywa się w recepcji, gdzie zostaje przydzielone miejsce w pokoju.
 8. Pacjent zobowiązany jest do uiszczenia opłaty za pobyt w recepcji lub w kasie, oraz opłaty klimatycznej w kwocie 6,20 zł dziennie najpóźniej w drugiej dobie pobytu.
 9. Zwolnienie z opłat w sanatorium przysługuje:
  • pracownikom związanym z produkcją wyrobów zawierających azbest na podstawie odrębnych przepisów,
  • dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia, a jeśli kształcą się dalej – do ukończenia lat 26.
  • dzieciom niepełnosprawnym w znacznym stopniu – bez ograniczenia wieku,
  • dzieciom uprawnionym do renty rodzinnej.
 10. W przypadku rezygnacji z leczenia uzdrowiskowego przed rozpoczęciem leczenia, należy bezzwłocznie powiadomić właściwy Oddział Wojewódzki NFZ oraz bezzwłocznie zwrócić (odesłać) skierowanie do Oddziału NFZ.
 11. W momencie rozpoczęcia turnusu każdemu Pacjentowi przysługuje 1 ręcznik kąpielowy, oraz 1 ręcznik mały. Wymiana ręczników odbywa się 1 raz w turnusie.
  W przypadku chęci otrzymania dodatkowego ręcznika bądź pościeli Pacjent zobowiązany jest uiścić opłatę wg obowiązujących stawek.
 12. Pacjenci przyjeżdżający do sanatorium powinni zabrać ze sobą kostium kąpielowy, klapki i czepek (niezbędne w przypadku zaordynowania basenu).
 13. Obowiązkowe opłaty dodatkowe :
  – opłata za telewizor – 31,50 zł / turnus: 1,50 zł/doba (od osoby w pokoju)
  – opłata za czajnik – 31,50 zł/turnus: 1,50 zł/doba (od osoby w pokoju)
  – opłata za lodówkę – 31,50 zł/turnus: 1,50 zł/doba (od osoby w pokoju)
  – opłata za miejsce postojowe – karnet 21 dób w terminie 01.0-30.04, 01-10-31.12: 17,00 zł/doba – 357,00 zł. Karnet 21 dób w terminie 01.05-30.09: 20,00 zł/doba – 420,00 zł.
 14. Opłata uzdrowiskowa – 6,20 zł/os./doba
 15. W przypadku nieuzasadnionych, nieterminowych wyjazdów i przyjazdów Pacjentów NFZ pobierana jest opłata kompensacyjna: 176,00 zł, (osoba / doba)

WAŻNE!!!

W związku z długim okresem oczekiwania od złożenia wniosku o leczenie sanatoryjne, a otrzymaniem skierowania z NFZ, przed przyjazdem do sanatorium należy sprawdzić lub skonsultować z lekarzem kierującym na leczenie uzdrowiskowe, czy nie istnieją aktualnie przeciwwskazania zdrowotne do leczenia sanatoryjnego. W przypadku wystąpienia przeciwwskazań, lekarz sanatoryjny może odmówić przyjęcia na leczenie uzdrowiskowe sanatoryjne.

W przypadku przebytych chorób nowotworowych wskazane jest posiadanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do leczenia sanatoryjnego od prowadzącego lekarza onkologa.