Naszą misją Twój powrót do zdrowia

Droga do Zdrowia z PZU

26 lipca, 2021

W dniach 24-25 lipca br. SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu gościło akcję „Droga do Zdrowia z PZU”.

Bezpłatne badania diagnostyczne w profesjonalnych mobilnych laboratoriach mógł wykonać każdy kto odwiedził strefę PZU zlokalizowaną na parkingu Sanatorium MSWiA w Kołobrzegu od ulicy Spacerowej. Na miejscu wykonywano między innymi takie badania jak EKG, pomiar poziomu cukru, cholesterolu i ciśnienia krwi, a także spirometrię i USG płuc. Wyniki oceniali specjalista chorób wewnętrznych, a w przypadku spirometrii i USG pulmonolog. Dostępny był także dermatolog, który badał zmiany skórne przy użyciu dermatoskopu oraz dietetyk.
W czerwcu gabinety medyczne PZU odwiedziły już Zamość, Rzeszów, Stalową Wolę, Hrubieszów, Świdwin i Lublin, gdzie wykonano blisko 3000 badań i konsultacji medycznych. W lipcu natomiast na trasie akcji znajdą się Giżycko, Kołobrzeg, Brusy, Augustów, Polańczyk, Zakopane i Szklarska Poręba.

O tym jak ważne jest propagowanie profilaktyki zdrowotnej i badania diagnostyczne, szczególnie w dobie pandemii, mówił Paweł Szefernaker – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, pomysłodawca akcji, który osobiście wziął udział w dzisiejszym wydarzeniu. Jak dodał Czesław Hoc – poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Zdrowia – niezwykle trafne i zawsze aktualne jest powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” i trudno przecenić rolę działań w ramach programów Polski Ład i 40+ w ochronie zdrowia Polaków. Dyrektor Sanatorium Maciej Bejnarowicz zadeklarował natomiast wsparcie wszelkich inicjatyw zwiększających zakres usług i inicjatyw służących wszystkim mieszkańcom Kołobrzegu. Ważna kwestię poruszył również Henryk Carewicz – Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Jego zdaniem każdy niezależnie od tego czy wie, że przechorował Covid-19 czy też nie powinien zbadać stan swojego zdrowia, tym bardziej, że przez długi czas nie był możliwy bezpośredni dostęp do służby zdrowia.

 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker o tym, dlaczego warto aby jak najwięcej osób skorzystało z akcji badań profilaktycznych:

 

Poseł Czesław Hoc o tym dlaczego lepiej zapobiegać niż leczyć:

 

Dyrektor SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Kołobrzegu Maciej Bejnarowicz o misji, którą jest powrót do zdrowia:

 

Radny Sejmiku Woj. Zachodniopomorskiego Henryk Carewicz o ogromnym zainteresowaniu akcją: