w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Sanatorium Uzdrowiskowym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
w Kołobrzegu
CZĘŚĆ A
Dotyczy pobytu leczniczego Pacjenta NFZ
- Pacjent przebywa w Sanatorium na leczeniu uzdrowiskowym w ramach turnusu ogólnosanatoryjnego.
- Pobyt w Sanatorium realizowany jest na podstawie skierowania na leczenie uzdrowiskowe wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego potwierdzonego przez Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.
- Po przybyciu do Sanatorium Pacjent przedkłada: skierowanie na leczenie uzdrowiskowe, dowód tożsamości, aktualny dowód ubezpieczenia zdrowotnego. Na podstawie wyżej wymienionych dokumentów Pacjent otrzymuje kartę pobytu.
- Pobyt w Sanatorium rozpoczyna się od dnia określonego w skierowaniu NFZ od godziny 1400, a kończy się o godzinie 1200 ostatniego dnia wskazanego w skierowaniu.
- W przypadku wcześniejszego przyjazdu Sanatorium nie gwarantuje zakwaterowania. Wcześniejsze zakwaterowanie może nastąpić jedynie w przypadku wolnych miejsc za pełną odpłatnością wynikającą z cennika obowiązującego w Sanatorium.
- Pacjent zostaje zbadany przez lekarza prowadzącego w ciągu 24h od przyjęcia na oddział. Zabiegi lecznicze przepisuje wyłącznie lekarz, na podstawie aktualnego stanu zdrowia z uwzględnieniem przeciwwskazań zdrowotnych. Kartę zabiegową, po zaplanowaniu pacjent dostaje do pokoju.
- Pacjent zobowiązany jest zapłacić za pobyt i uiścić opłaty obowiązkowe wynikające z Cennika Usług Świadczonych Odpłatnie przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu oraz opłatę uzdrowiskową w ciągu 72h od przyjazdu do Sanatorium. Recepcja przyjmuje wpłaty od dnia następnego po przyjeździe. Rekomenduje się wpłaty kartą płatniczą.
- Informacji na temat funkcjonowania oddziału, terminów badań lekarskich, zabiegów itp. udziela pielęgniarka.
- Pacjent zapoznaje się z informacją o prawach Pacjenta SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Kołobrzegu, znajdującą się na tablicach informacyjnych przy dyżurkach pielęgniarskich.
- Zmianowość posiłków uzależniona jest od liczby Pacjentów przebywających w Sanatorium. Informacja o godzinach posiłków wywieszona jest w gablocie informacyjnej przy Jadalni.
- Informacja o godzinach udzielania zabiegów znajduje się terenie Działu Usprawniania Leczniczego.
- Pacjent stosuje się do wszystkich zaleceń leczniczych wydawanych przez lekarzy i pielęgniarki.
- Pacjent zgłasza się na badania i zabiegi punktualnie, w wyznaczonym miejscu, ściśle przestrzegając wskazań leczniczych w zakresie pobierania zabiegów. W przypadku spóźnienia planowany zabieg w danym dniu może nie zostać wykonany. Zabiegi niewykorzystane z winy Pacjenta przepadają. Odstępowanie zleceń na zabiegi innym osobom jest zabronione.
- Przedmioty wartościowe Pacjent powinien przechowywać w depozycie prowadzonym przez Recepcję Sanatorium, która informuje o zasadach korzystania z depozytu i udostępnia Instrukcję prowadzenia depozytu.
- Sanatorium nie ponosi odpowiedzialności za zaginione przedmioty wartościowe nie oddane do depozytu.
- Pacjent przestrzega przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych, utrzymuje czystość w zajmowanym pokoju i na terenie Sanatorium oraz stosuje się do ustalonego porządku w Sanatorium: przed wyjściem z pokoju wyłącza światło i telewizor, zamyka okna, zakręca krany, w pokojach zabrania się używać sprzętów własnych: grzałek, grzejników, żelazek, itp., pacjent zamyka pokój na czas swojej nieobecności. Pacjent kończący pobyt w sanatorium oddaje klucz/kartę w Recepcji. Zabrania się wynoszenia ze stołówki sztućców, nakryć stołowych oraz posiłków do pokoi. Cisza nocna obowiązuje w godzinach od 2200 do 600 . Na terenie Sanatorium obowiązuje zakaz dokarmiania ptaków (w tym z balkonów i okien). Zabronione jest rozpinanie samozamykaczy drzwi przeciwpożarowych na korytarzach i w pokojach oraz podpierania ich.
- Zabrania się przywożenia i przetrzymywania na terenie Sanatorium zwierząt.
- Pacjent ponosi w całości odpowiedzialność materialną za szkody w mieniu Sanatorium powstałe z jego winy. Wysokość odszkodowań określa Cennik Usług Świadczonych Odpłatnie Przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu.
- Na terenie całego Sanatorium (pomieszczenia, balkony, teren otaczający obiekt) obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu i spożywania napojów alkoholowych zgodnie z Ustawą z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Za każdorazowe złamanie zakazu Pacjent zapłaci opłatę w wysokości 500 zł (pięćset złotych).
- Na terenie całego Sanatorium działa System Sygnalizacji Pożaru. W całym obiekcie oraz w każdym pokoju znajdują się czujki przeciwpożarowe oraz przyciski pożarowe na korytarzach, które reagują na lotne produkty spalania (dym). Za nieuzasadnione uruchomienie Systemu Sygnalizacji Pożaru, Pacjent zapłaci na rzecz Sanatorium karę w kwocie określonej w Cenniku Usług Świadczonych Odpłatnie Przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu.
- Pacjent, przebywający w pokoju wyposażonym w: czajnik, lodówkę, telewizor lub w pokoju wyposażonym w jedno lub dwa z tych urządzeń, zobowiązany jest do zapłaty od dnia następnego po przyjeździe (nie później niż w ciągu 72h) za każde z tych urządzeń opłatę określoną w Cenniku Usług Świadczonych Odpłatnie Przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu, za każdy dzień pobytu w Sanatorium.
- W przypadku skrócenia pobytu w Sanatorium, przez Pacjenta ze skierowaniem z NFZ (późniejszy przyjazd, nieuzasadniona rezygnacja z kontynuowania leczenia bądź skreślenie z listy Pacjentów), Pacjent uiści na rzecz Sanatorium odszkodowanie z tytułu gotowości Sanatorium do wykonywania świadczeń zdrowotnych i straty z tytułu niezrealizowanej części kontraktu z NFZ w wysokości iloczynu stawki osobodnia wynikającej z umowy z NFZ i liczby dni, o którą został skrócony pobyt.
- W przypadku nieuzasadnionego skrócenia pobytu (wcześniejszy wyjazd nieuzasadniony) pobyt kończy się do godz. 12:00 śniadaniem, w tym dniu nie przysługują zabiegi.
- W chwili otrzymania zgody na przepustkę powyżej 12 godzin pacjentowi nie przysługuje zwrot za wniesione opłaty z tytuły odpłatności za wyżywienie i zakwaterowanie oraz inne dodatkowe opłaty. Ponadto, Pacjent uiści na rzecz Sanatorium odszkodowanie z tytułu gotowości Sanatorium do wykonywania świadczeń zdrowotnych i straty z tytułu niezrealizowanej części kontraktu z NFZ w wysokości iloczynu stawki osobodnia wynikającej z umowy z NFZ i liczby dni, na które została udzielona przepustka.
- Pacjent nie uiści odszkodowania wskazanego w pkt. 22 w przypadku uzasadnionego i udokumentowanego skrócenia pobytu w Sanatorium. Za uzasadnione skrócenie pobytu uznaje się skrócenie z ważnych powodów, w szczególności: śmierci w rodzinie, nagłej choroby członka rodziny wymagającego opieki, innych zdarzeń losowych, do których powstania Pacjent się nie przyczynił.
- Zamiar wcześniejszego wyjazdu Pacjent zgłasza pielęgniarce, celem wykonania niezbędnych formalności związanych z wypisem i uregulowaniem wzajemnych zobowiązań.
- Po wykorzystaniu zabiegów i zdaniu karty zabiegowej w dyżurce pielęgniarek pacjent otrzymuje kartę informacyjną (wypis) z leczenia sanatoryjnego.
- W dniu wyjazdu Pacjent przekaże: klucze/kartę pobytu od swojego pokoju – do Recepcji.
- Pacjent, który nie przestrzega postanowień niniejszego Regulaminu, a w szczególności nie przestrzega zaleceń objętych programem leczenia sanatoryjnego albo w sposób szkodliwy dla zdrowia lub uciążliwy dla innych pacjentów i otoczenia narusza Regulamin, może zostać wydalony z Sanatorium. W takim przypadku Pacjent zapłaci odszkodowanie wskazane w pkt. 21. Decyzję w sprawie skreślenia z listy Pacjentów podejmuje Dyrektor Sanatorium w uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym.
- Skargi i wnioski dotyczące pobytu w Sanatorium przyjmuje Dyrektor Sanatorium w czwartki w godz. 1300 – 1400.
- W Sanatorium obowiązują obostrzenia sanitarne według aktualnych przepisów i wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
CZĘŚĆ B
Dotyczy pobytu leczniczego Pacjenta komercyjnego
- Pacjent przebywa w Sanatorium na leczeniu uzdrowiskowym w ramach komercyjnego pobytu leczniczego.
- Pobyt w Sanatorium realizowany jest na podstawie indywidualnej umowy o świadczenie usług zdrowotnych.
- Po przybyciu do Sanatorium Pacjent przedkłada dowód tożsamości.
- Na podstawie wyżej wymienionych dokumentów Pacjent otrzymuje kartę pobytu.
- Pobyt w Sanatorium rozpoczyna się od godziny 1200 w pierwszym dniu przyjazdu, a kończy się o godz.1000 w ostatnim dniu pobytu.
- W przypadku wcześniejszego przyjazdu Sanatorium nie gwarantuje zakwaterowania. Wcześniejsze zakwaterowanie może nastąpić jedynie w przypadku wolnych miejsc za pełną odpłatnością wynikającą z obowiązującego w Sanatorium cennika.
- Pacjent zostaje zbadany przez lekarza prowadzącego.
- Zabiegi lecznicze przepisuje wyłącznie lekarz, na podstawie aktualnego stanu zdrowia z uwzględnieniem przeciwwskazań zdrowotnych. Kartę zabiegową, po zaplanowaniu pacjent dostaje do pokoju.
- Pacjent zgłasza się na zabiegi punktualnie, w wyznaczonym miejscu, ściśle przestrzegając wskazań leczniczych w zakresie pobierania zabiegów. W przypadku spóźnienia planowany zabieg w danym dniu może nie zostać wykonany. Zabiegi niewykorzystane z winy Pacjenta przepadają. Odstępowanie zleceń na zabiegi innym osobom jest zabronione.
- Dzień przyjazdu, dzień wyjazdu i dni świąteczne są dniami bez zabiegów rehabilitacyjnych.
- Informacji na temat funkcjonowania Sanatorium udziela pielęgniarka oraz pracownicy Recepcji.
- Pacjent zobowiązany jest zapłacić za pobyt w Recepcji, w dniu przyjazdu po zameldowaniu (rekomendujemy korzystanie z kart płatniczych).
- Zmianowość posiłków uzależniona jest od liczby Pacjentów przebywających w Sanatorium. Informacja o godzinach posiłków wywieszona jest w gablocie informacyjnej przy Jadalni.
- Informacja o godzinach udzielania zabiegów znajduje się terenie Działu Usprawniania Leczniczego.
- Pacjent stosuje się do wszystkich zaleceń leczniczych wydawanych przez lekarzy i pielęgniarki.
- Przedmioty wartościowe Pacjent powinien przechowywać w depozycie prowadzonym przez Recepcję Sanatorium, która informuje o zasadach korzystania z depozytu i udostępnia Instrukcję prowadzenia depozytu.
- Sanatorium nie ponosi odpowiedzialności za zaginione przedmioty wartościowe nie oddane do depozytu.
- Pacjent przestrzega przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych, utrzymuje czystość w zajmowanym pokoju i na terenie Sanatorium oraz stosuje się do ustalonego porządku w Sanatorium:
- Zabrania się przywożenia i przetrzymywania na terenie Sanatorium zwierząt.
- Pacjent ponosi w całości odpowiedzialność materialną za szkody w mieniu Sanatorium powstałe z jego winy. Wysokość odszkodowań określa Cennik Usług Świadczonych Odpłatnie Przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu.
- Na terenie całego Sanatorium (pomieszczenia, balkony, teren otaczający obiekt) obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu i spożywania napojów alkoholowych zgodnie z Ustawą z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Za każdorazowe złamanie zakazu Pacjent zapłaci opłatę w wysokości 500 zł (pięćset złotych).
- Na terenie całego Sanatorium działa System Sygnalizacji Pożaru. W całym obiekcie oraz w każdym pokoju znajdują się czujki przeciwpożarowe oraz przyciski pożarowe na korytarzach, które reagują na lotne produkty spalania (dym). Za nieuzasadnione uruchomienie Systemu Sygnalizacji Pożaru, Pacjent zapłaci na rzecz Sanatorium karę w kwocie określonej w Cenniku Usług Świadczonych Odpłatnie przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu.
- W przypadku skrócenia pobytu w Sanatorium, przez Pacjenta (późniejszy przyjazd, nieuzasadniona rezygnacja z kontynuowania leczenia bądź skreślenie z listy Pacjentów), Pacjent uiści na rzecz Sanatorium odszkodowanie z tytułu gotowości Sanatorium do wykonywania świadczeń zdrowotnych i straty z tytułu niezrealizowanej części umowy w wysokości iloczynu stawki osobodnia wynikającej z umowy pomiędzy Sanatorium, a Pacjentem i liczby dni, o którą został skrócony pobyt.
- Pacjent nie uiści odszkodowania, wskazanego w pkt. 23 w przypadku uzasadnionego i udokumentowanego skrócenia pobytu w Sanatorium. Za uzasadnione skrócenie pobytu uznaje się skrócenie z ważnych powodów, w szczególności: śmierci w rodzinie, nagłej choroby członka rodziny wymagającego opieki, innych zdarzeń losowych, do których powstania Pacjent się nie przyczynił.
- Po wykorzystaniu zabiegów i zdaniu karty zabiegowej w dyżurce pielęgniarek pacjent otrzymuje kartę informacyjną (wypis) z pobytu leczniczego.
- W dniu wyjazdu Pacjent przekaże: klucze i kartę pobytu od swojego pokoju – do Recepcji.
- Z Pacjentem, który nie przestrzega postanowień niniejszego Regulaminu, a w szczególności nie przestrzega zaleceń objętych programem pobytu leczniczego komercyjnego albo w sposób szkodliwy dla zdrowia lub uciążliwy dla innych pacjentów i otoczenia narusza Regulamin, może zostać rozwiązana umowa świadczenia usług, bez zwrotu kosztów niewykorzystanego pobytu.
- Skargi i wnioski dotyczące pobytu w Sanatorium przyjmuje Dyrektor Sanatorium w czwartki w godz. 1300 – 1400.
- W Sanatorium obowiązują obostrzenia sanitarne według aktualnych przepisów i wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
-
CZĘŚĆ C
Dotyczy pobytu leczniczego Pacjenta turnusu antystresowego, turnusu profilaktyczno-rehabilitacyjnego, lub pobytu w ramach porozumienia pomiędzy SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Kołobrzegu, a jednostką kierującą
- Pacjent przebywa w Sanatorium na leczeniu uzdrowiskowym w ramach komercyjnego turnusu antystresowego, turnusu profilaktyczno-rehabilitacyjnego lub pobytu w ramach porozumienia pomiędzy SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Kołobrzegu, a jednostką kierującą.
- Pobyt w Sanatorium realizowany jest na podstawie indywidualnej umowy o świadczenie usług zdrowotnych pomiędzy SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Kołobrzegu, a jednostką kierującą.
- Po przybyciu do Sanatorium Pacjent przedkłada dowód tożsamości.
- Na podstawie wyżej wymienionych dokumentów Pacjent otrzymuje kartę pobytu.
- Pobyt w Sanatorium rozpoczyna się od godziny 1200 w pierwszym dniu przyjazdu, a kończy się o godz.1000 w ostatnim dniu pobytu.
- W przypadku wcześniejszego przyjazdu Sanatorium nie gwarantuje zakwaterowania. Wcześniejsze zakwaterowanie może nastąpić jedynie w przypadku wolnych miejsc za pełną odpłatnością wynikającą z obowiązującego w Sanatorium cennika.
- Pacjent zostaje zbadany przez lekarza prowadzącego.
- Zabiegi lecznicze przepisuje wyłącznie lekarz, na podstawie aktualnego stanu zdrowia z uwzględnieniem przeciwwskazań zdrowotnych. Kartę zabiegową, po zaplanowaniu pacjent dostaje do pokoju. Kartę zabiegową, po zaplanowaniu pacjent dostaje do pokoju.
- Pacjent zgłasza się na zabiegi punktualnie, w wyznaczonym miejscu, ściśle przestrzegając wskazań leczniczych w zakresie pobierania zabiegów. W przypadku spóźnienia planowany zabieg w danym dniu może nie zostać wykonany. Zabiegi niewykorzystane z winy Pacjenta przepadają. Odstępowanie zleceń na zabiegi innym osobom jest zabronione.
- Dzień przyjazdu, dzień wyjazdu i dni świąteczne są dniami bez zabiegów rehabilitacyjnych.
- Informacji na temat funkcjonowania Sanatorium udziela pielęgniarka oraz pracownicy Recepcji.
- Pacjent zobowiązany jest zapłacić za pobyt w Recepcji w ciągu 3 dni od przyjazdu (rekomendujemy korzystanie z kart płatniczych).
- Zmianowość posiłków uzależniona jest od liczby Pacjentów przebywających w Sanatorium. Informacja o godzinach posiłków wywieszona jest w gablocie informacyjnej przy Jadalni.
- Informacja o godzinach udzielania zabiegów znajduje się terenie Działu Usprawniania Leczniczego.
- Pacjent stosuje się do wszystkich zaleceń leczniczych wydawanych przez lekarzy i pielęgniarki.
- Przedmioty wartościowe, Pacjent powinien przechowywać w depozycie prowadzonym przez Recepcję Sanatorium, która informuje o zasadach korzystania z depozytu i udostępnia Instrukcję prowadzenia depozytu.
- Sanatorium nie ponosi odpowiedzialności za zaginione przedmioty wartościowe nie oddane do depozytu.
- Pacjent przestrzega przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych, utrzymuje czystość w zajmowanym pokoju i na terenie Sanatorium oraz stosuje się do ustalonego porządku w Sanatorium:
- Zabrania się przywożenia i przetrzymywania na terenie Sanatorium zwierząt.
- Pacjent ponosi w całości odpowiedzialność materialną za szkody w mieniu Sanatorium powstałe z jego winy. Wysokość odszkodowań określa Cennik Usług Świadczonych Odpłatnie Przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu.
- Na terenie całego Sanatorium (pomieszczenia, balkony, teren otaczający obiekt) obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu i spożywania napojów alkoholowych zgodnie z Ustawą z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Za każdorazowe złamanie zakazu Pacjent zapłaci opłatę w wysokości 500 zł (pięćset złotych).
- Na terenie całego Sanatorium działa System Sygnalizacji Pożaru. W całym obiekcie oraz w każdym pokoju znajdują się czujki przeciwpożarowe oraz przyciski pożarowe na korytarzach, które reagują na lotne produkty spalania (dym). Za nieuzasadnione uruchomienie Systemu Sygnalizacji Pożaru, Pacjent zapłaci na rzecz Sanatorium karę w kwocie określonej w Cenniku Usług Świadczonych Odpłatnie Przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu.
- W przypadku skrócenia pobytu w Sanatorium, przez Pacjenta (późniejszy przyjazd, nieuzasadniona rezygnacja z kontynuowania leczenia bądź skreślenie z listy Pacjentów), Pacjent uiści na rzecz Sanatorium odszkodowanie z tytułu gotowości Sanatorium do wykonywania świadczeń zdrowotnych i straty z tytułu niezrealizowanej części umowy w wysokości iloczynu stawki osobodnia wynikającej z umowy pomiędzy Sanatorium, a jednostką kierującą i liczby dni, o którą został skrócony pobyt.
- Pacjent nie uiści odszkodowania wskazanego w pkt. 23 w przypadku uzasadnionego i udokumentowanego skrócenia pobytu w Sanatorium. Za uzasadnione skrócenie pobytu uznaje się skrócenie z ważnych powodów, w szczególności: śmierci w rodzinie, nagłej choroby członka rodziny wymagającego opieki, innych zdarzeń losowych, do których powstania Pacjent się nie przyczynił.
- Po wykorzystaniu zabiegów i zdaniu karty zabiegowej w dyżurce pielęgniarek pacjent otrzymuje kartę informacyjną (wypis).
- W dniu wyjazdu Pacjent przekaże: klucze i kartę pobytu od swojego pokoju – do Recepcji.
- Z Pacjentem, który nie przestrzega postanowień niniejszego Regulaminu, a w szczególności nie przestrzega zaleceń objętych programem pobytu leczniczego turnusu antystresowego, turnusu profilaktyczno-rehabilitacyjnego, lub pobytu w ramach porozumienia albo w sposób szkodliwy dla zdrowia lub uciążliwy dla innych pacjentów i otoczenia narusza Regulamin, może zostać rozwiązana umowa świadczenia usług, bez zwrotu kosztów niewykorzystanego pobytu.
- Skargi i wnioski dotyczące pobytu w Sanatorium przyjmuje Dyrektor Sanatorium w czwartki w godz. 1300 – 1400.
- W Sanatorium obowiązują obostrzenia sanitarne według aktualnych przepisów i wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia.
-
CZĘŚĆ D
Dotyczy pobytu Gościa w ramach pobytu noclegowego
- Pobyt w Sanatorium realizowany jest na podstawie indywidualnej umowy o świadczenie usług.
- W recepcji Sanatorium należy przedłożyć dowód tożsamości oraz indywidualną umowę o świadczenie usług. 3. Na podstawie wyżej wymienionych dokumentów Gość otrzymuje kartę pobytu.
- Gość zobowiązany jest zapłacić za pobyt w Recepcji, w dniu przyjazdu po zameldowaniu (rekomendujemy korzystanie z kart płatniczych).
- Pobyt w Sanatorium rozpoczyna się od godz. 1200 w pierwszym dniu przyjazdu, a kończy się w ostatnim dniu o godz. 1000,
- W przypadku wcześniejszego przyjazdu Sanatorium nie gwarantuje zakwaterowania.
- Wcześniejsze zakwaterowanie może nastąpić jedynie w przypadku wolnych miejsc za pełną odpłatnością wynikającą z obowiązującego w Sanatorium cennika.
- Informacji na temat funkcjonowania Sanatorium, udziela personel Recepcji.
- Zmianowość posiłków uzależniona jest od liczby Pacjentów przebywających w Sanatorium. Informacja o godzinach posiłków wywieszona jest w gablocie informacyjnej przy Jadalni.
- Gość Sanatorium stosuje się do wszystkich zaleceń wydawanych przez personel.
- Usługi niewykorzystane przez Gościa przepadają. Odstępowanie zleceń na usługi innym osobom jest zabronione.
- Przedmioty wartościowe, Gość powinien przechowywać w depozycie prowadzonym przez Recepcję Sanatorium, która informuje o zasadach korzystania z depozytu i udostępnia Instrukcję prowadzenia depozytu.
- Sanatorium nie ponosi odpowiedzialności za zaginione przedmioty wartościowe nie oddane do depozytu.
- Goście zobowiązani są do przestrzegania przepisów przeciwpożarowych i sanitarnych, utrzymywania czystości w zajmowanym pokoju i na terenie Sanatorium oraz stosowania się do ustalonego porządku w Sanatorium:
- Zabrania się przywożenia i przetrzymywania na terenie Sanatorium zwierząt.
- Gość ponosi w całości odpowiedzialność materialną za szkody w mieniu Sanatorium powstałe z jego winy. Wysokość odszkodowań określa Cennik Usług Świadczonych Odpłatnie Przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu.
- Na terenie całego Sanatorium (pomieszczenia, balkony, teren otaczający obiekt) obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu i spożywania napojów alkoholowych zgodnie z Ustawą z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Za każdorazowe złamanie zakazu Pacjent zapłaci opłatę w wysokości 500 zł (pięćset złotych).
- Na terenie całego Sanatorium działa System Sygnalizacji Pożaru. W całym obiekcie oraz w każdym pokoju znajdują się czujki przeciwpożarowe oraz przyciski pożarowe na korytarzach, które reagują na lotne produkty spalania (dym). w kwocie określonej w Cenniku Usług Świadczonych Odpłatnie Przez SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Kołobrzegu.
- Z Gościem, który nie przestrzega postanowień niniejszego Regulaminu albo w sposób szkodliwy dla zdrowia lub uciążliwy dla innych pacjentów i otoczenia narusza Regulamin, może zostać rozwiązana umowa świadczenia usług, bez zwrotu kosztów niewykorzystanego pobytu.
- W przypadku skrócenia pobytu w Sanatorium, przez Gościa (późniejszy przyjazd, nieuzasadniona rezygnacja z kontynuowania pobytu bądź skreślenie z listy gości), Gość uiści na rzecz Sanatorium odszkodowanie z tytułu gotowości Sanatorium do wykonywania usług i straty z tytułu niezrealizowanej części umowy w wysokości iloczynu stawki osobodnia wynikającej z umowy pomiędzy Sanatorium, a Gościem i liczby dni, o którą został skrócony pobyt.
- Gość nie uiści odszkodowania wskazanego w pkt. 20 w przypadku uzasadnionego i udokumentowanego skrócenia pobytu w Sanatorium. Za uzasadnione skrócenie pobytu uznaje się skrócenie z ważnych powodów, w szczególności: śmierci w rodzinie, nagłej choroby członka rodziny wymagającego opieki, innych zdarzeń losowych, do których powstania Gość się nie przyczynił.
- W dniu wyjazdu Gość przekaże:
- Skargi i wnioski dotyczące pobytu w Sanatorium przyjmuje Dyrektor Sanatorium w czwartki w godz. 1300 – 1400.
- W Sanatorium obowiązują obostrzenia sanitarne według aktualnych przepisów i wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia
-
ZASADY BEZPIECZNEGO POBYTU
W SP ZOZ SANATORIUM UZDROWISKOWYM MSWiA w KOŁOBRZEGU
Celem wdrażanych zasad jest:
- Zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu.
- Minimalizowanie ryzyka zakażenia.
- Kompleksowe działanie dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemicznego.
-
GODNY ZAUFANIA OBIEKT
-
-
- Do Sanatorium może zgłosić się wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną oraz osoba która nie przebywa z osobą odbywającą kwarantannę , izolację lub sama jest objęta kwarantanną czy izolacją.
- Na terenie Sanatorium mogą przebywać wyłącznie osoby zameldowane oraz personel pracujący.
- Wszystkie wspólne pomieszczenia, ciągi komunikacyjne, toalety, poręcze, klamki, windy są utrzymane w czystości i systematycznie dezynfekowane.
- Personel jest wyposażony w środki ochrony osobistej oraz zaopatrzony w środki dezynfekujące.
- Podczas zameldowania, przy blacie recepcyjnym, może znajdować się tylko 1 osoba, wyjątkiem są opiekunowie asystujący Pacjentowi.
-
BEZPIECZNE POKOJE
-
-
- Pokoje przed przyjazdem Pacjentów są gruntownie sprzątane oraz dezynfekowane.
- W trakcie pobytu, pokój będzie sprzątany systematycznie, podczas nieobecności zameldowanych osób. Wszelkie potrzeby w zakresie czystości proszę zgłaszać telefonicznie dyżurnej Pielęgniarce, pracownikowi Recepcji lub bezpośrednio Pani Sprzątającej.
-
BEZPIECZNA STOŁÓWKA
-
-
- Kucharze i Kelnerki są wyposażone w środki ochrony osobistej, a posiłki przygotowują w rękawiczkach.
- Przed wejściem na stołówkę należy zdezynfekować ręce.
- Podczas oczekiwania na wejście na stołówkę należy zachować bezpieczny dystans społeczny.
- Stoliki na Stołówce są rozmieszczone w bezpiecznej odległości i są na bieżąco dezynfekowane.
-
BEZPIECZNA BAZA ZABIEGOWA
-
-
- Przed wejściem na Bazę Zabiegową należy zdezynfekować ręce.
- Fizjoterapeuci są wyposażeni w środki ochrony osobistej.
- Na zabiegi należy zgłaszać się punktualnie (zgodnie z harmonogramem w karcie zabiegowej), co pozwoli uniknąć kontaktu z innymi Pacjentami i da fizjoterapeutom czas na gruntowną dezynfekcję stanowiska zabiegowego.
-
NAJWAŻNIEJSZE
-
-
- Dbaj o higienę i bezpieczeństwo swoje i innych.
- Często myj ręce, szczególnie po każdorazowym powrocie do pokoju.
- Unikaj podawania dłoni i bliskiego kontaktu z innymi.
- Zachowaj bezpieczną odległość od innych osób.
- Podczas kichania, kaszlu zasłaniaj usta zgięciem łokciowym lub chusteczką.
- W przypadku zaobserwowania u siebie niepokojących objawów lub złego samopoczucia, pozostań w pokoju i zadzwoń do dyżurnej pielęgniarki lub Recepcji.
-
MONITORING
-
-
- W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników, pacjentów oraz ochrony ich mienia w Sanatorium stosuję się obserwację pomieszczeń, zwaną dalej monitoringiem.
- Monitoring nie obejmuje pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, pokoi łóżkowych (chyba, że wynika to z innych przepisów), przebieralni, szatni, jadalni.
- Nagrania uzyskane w wyniku monitoringu zawierające dane osobowe mogą być wykorzystane wyłącznie do celów, do których zostały zebrane.
- Nagrania są przechowywane przez okres nie dłuższy niż 3 miesiące.
- Administratorem systemu monitoringu jest Dyrektor Placówki, który wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
- W przypadku pytań dotyczących ochrony danych w zakresie monitoringu z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się za pośrednictwem adresu e-mail: iod@mswia.kolobrzeg.pl lub listownie ma adres Zakładu.
- Szczegółowa informacja dotycząca przetwarzania Państwa danych osobowych znajduje się na naszej stronie w Internecie.
-
Przydatne numery wewnętrzne telefonów:
|
Numery pokoi | Tel. Wew. | Godziny otwarcia |
RECEPCJA |
1000 |
całodobowa |
|
DYŻURKA PIELĘGNIAREK |
od 3-099 do 3-416 |
3216 |
całodobowa |
od 4-001 do 4-315 |
4210 |
7:00-14:35 |
|
od 4-401 do 4-615 |
4510 |
całodobowa |
|
od 4-701 do 4-915 | 4810 |
7:00-14:35 |
Numer alarmowy: 112
Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kołobrzegu: 94 35 23 554
p.o. DYREKTOR
SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowego MSWiA w Kołobrzegu
lek. med. Maria Pietryk